Baş Ağrısı Neden Oluşur?

bas-agrisi-neden-olusur

Toplum içerisinde kendini sıklıkla gösteren bazı hastalıklar vardır. Bu hastalıkların başında da baş ağrısı gelmektedir. Neredeye toplumun yüzde 90’lık kısmında sıklıkla görülen bir ağrı türüdür. Sorunun neden olduğu çözebilmek için öncelikle sebebine bakmak gerekiyor. Baş Ağrısı Derneği yaptığı açıklama da baş ağrılarının toplamda 14 ana gruptan oluştuğunu açıklamıştır.

Bu ana grupların altında ise yüzlerce alt grup bulunmaktadır. Bunlardan herhangi bir tanesi sizlerin baş ağrısı problemi yaşamanıza neden olabilir. Bu basit bir hastalık gibi görünse de geliştikçe farklı ve daha yoğun yaşayacağınız ağrılar ile yüzleşmek zorunda kalırsınız. Bunların başında birçok insanın korkulu rüyası olan migren gelmektedir.

bas-agrisi-olusma-nedenleri

Baş ağrılarının sıklıkla oluşması yoğun stres nedeniyle kaynaklanmadır. Yoğun bir gün geçirmeniz ve aşırı sese de maruz kalmanız bu ağrıyı tetikleyebilir. Sakin ve rahat insanlarda bu sorun çok fazla görünmemesi bu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Birçok baş ağrısı mağduru tedavi için kendi çözüm yollarını bulunuyor.

Bunu doğal yollardan yapanlar olduğu kadar kendi bildiği hapı kullanan insanların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Öncelikle kimyasal bir ilacı kafanıza göre ağrı kesici olarak kullanmak ileri de başınıza büyük sorunlar açacaktır. Kendi kendinizin doktoru olmanız iyi bir şey olsa da bu tür sorunlarda ilk olarak doktorunuzdan yardım istemeniz ve onun vereceği tedaviyi uygulamanız en mantıklı seçim olacaktır.