Berat Albayrak İstifası Kabul Edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam saatlerinde instagram üzerinden duyurduğu istifası üzerine herkes tarafından doğruluğu araştırılmaya başlanmıştı. Twitter hesabının kapalı olması “Berat Albayrak’ın İnstagramı Hacklendi Mi” sorusunu akıllara getirdi. Uzun saatler boyunca resmi makamlarca doğrulanmayan ve haber ajansları tarafındanda gün boyunca öğrenilemeyen bu bilgiye son noktayı Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu. Başkanlık sisteminde göreve getirme ve görevden alma Cumhurbaşkanı tarafından onaylanması gerektiği için istifa edilse dahi Cumhurbaşkanı onayı olmadan görev süreci devam etmektedir. Bu bağlamda Erdoğan‘ın Berat Albayrak‘ın görevden affını kabul ettiğini söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER

Berat Albayrak İstifa Etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

  •  Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.
  • Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.
  • Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.
  • Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.
  • Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.
  • Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.
  • Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

berat-albayrak-istifasi-tc-iletisim-baskanliginca-duyruldu

 

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı kim olacak şimdi ise bu sorunun cevabı aranmaktadır.

Yorumlar

POPÜLER HABERLER