EA Sunucuları Çöktü, FİFA ve Diğer Oyunlara Erişim Durdu

Electronic Arts son günlerde artık çökmeleriyle meşhur oldu diyebiliriz. Bugün akşam saatlerinde FİFA2021’için yeni eklenen özelliklerle birlikte sunucuya yeni bir güncelleme paketi yüklendi ve bu güncelleme paketi nedeniyle oyun sunucularına erişim kesildi.

Bu çökmenin ana sebebinin yeni güncellemeyle eklenen Rulebreakers güncellemesi nedeniyle ortaya çıktığı tahmin ediliyor. Bilinene göre bu bir planlı çalışmaydı ancak böyle aksilikler sebi ile malesef daha uzun saatler bakım süreci devam edebiliyor.

 

EA Sunucusuna Bağlı Erişilemeyen Oyunlar Var!

Sosyal paylaşım siteleri üzeriden Electronic Arts’a yüklenen kullanıcılar sorunun sadece FİFA2021 ile sınırlı olmadığını Apex Legends ve birkaç oyuna daha erişim yapılamadığını söylüyorlar. Söylenenlere göre EA Oyuna Sahip Değilsiniz Hatası aldıklarını ifade etmekteler.

 

EA Twitter Üzerinden Çalışmaların Devam Ettiğini Söyledi

ea-sunuculari-coktu-fifa21-ea-aciklama-twitter

 

Electronic Arts tarafından twitter üzerinden yapılan açıklama:

“Hey millet, bazı bağlantı sorunlarının farkındayız ve şimdi araştırıyoruz. Sizi güncel tutacağız. Teşekkürler!”

 

Son gelişmeler ile ilgili 23.10.2020 22.26’da yeni bir açıklama yapıldı:

ea-sunucu-cokmesine-yeni-aciklama

Açıklamaya göre Electronic Arts sorunun kaynağını tespit etmiş ve çözüm için şuan çalışmaların devam ettiğini söylemekte.

EA eğer bu şekilde oyun severlerini kızdırmaya devam ederse birçok oyuncusunu kaybedeceğe benziyor. Bir süre daha sabırla beklemeniz gerekeceğini söyleyebiliriz.

 

EA Sunucuları Downdedectorda Erişi Sorunu Yaşadığı Görüntülendi

ea-sunuculari-downdedector

Downdedector verilerine göre en çok sorunun kaynaklandığı oyunlar FİFA 2021 ve Battlefield. Sorunun %85’lik kısmı FİFA 2021’de görüntülenirken %14lük kısmı Battlefield’de görünüyor. Kalan %1 ise diğer oyunların etkilendiğini ifade ediyor.