Enes Batur, 55 Milyon Abonesi Olan Kanaldan Daha Çok İzleniyor

enes-batur-45-milyon-abonesi-olan-kanaldan-daha-cok-izleniyor

Türkiye’nin en büyük youtube kanalı olan Enes Batur, eski adıyla  NDNG Enes Batur yabancı youtube kanallarının istatistikleriyle kıyaslandığında resmi olmayan rakamlara göre daha çok izleniyor. Enes Batur, kanal konsepti olarak eğlence kategorisini belirlemiş diyebiliriz. Yapmış olduğu içeriklerle ilgili çalıntı video şeklinde çıkarımlar yapılsada kendi kamerası ve kendi ekibiyle içerik oluşturması bunun tam aksini ortaya koyuyor. Konsept olarak bir başka videodan alıntı yapıyor olabilir ancak bu durum çalıntı olduğu anlamına gelmez. Asıl konuya dönecek olursan youtube’da en çok izlenen kanallar ve youtube’da en çok takipçisi olan kanallar‘a göz gezdirdiğimizde bu kanallardan birtaneside Dude Perfect.

Dude Perfect, Enes Batur’dan Az İzleniyor

Yaklaşık olarak 55 milyon takipçisi bulunan Dude Perfect youtube kanalı resmi olmayan rakamlara göre aylık olarak 144.704.908 (19.12.2020 verisi) izlendiği gözlemlenmekte. (Kaynak: VidIQ)

dude-perfect-izlenme-sayisi

144 milyon 704 bin 908 olarak 1 aylık izlenme rakamına ulaşan Dude Perfect ekibi aylık ortalama 3 video yayınlayarak bu izlenme sayısına ulaşmaktadır. Dude Perfect Socialblade verilerini kontrol ettiğimizde herhangi bir sonuç elde edemediğimizi söylememiz gerekir.

dude-perfect-socialblade

 

Görünüşe göre Dude Perfect ekibi socialblade üzerinden istatistiklerinin yayınlanmasını istemiyor.

Şimdi gelelim Enes Batur’un aylık izlenme sayısına..

enes-batur-aylik-izlenme-sayisi

Enes Batur‘un şuan takribi olarak 14.5 milyon abonesi bulunmakta ve izlenme sayısına bakarsak kendinden 4 kat fazla abonesi bulunan Dude Perfect kanalını açık ara geride bırakmış görünüyor. Socialblade verileride VidIQ verilerini doğrular nitelikte.

enes-batur-socialblade

Enes Batur aylık olarak 7-8 video ile bu izlenme sayısına ulaşıyor. Kendisine başarılar diliyoruz.