Google Cloud Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

google-cloud

Google şuan ki teknoloji dünyasında ki en ağır toplar arasında yerini sağlamlaştırmak için sürekli olarak yeni özellilerini devreye almaya çalışıyor. Bu özelliklerden birisi de bulut depolama sistemi olan Cloud platformu oldu. Bu sistem içerisinde çok sayıda veriyi şirketin özel korunan depolama kanalları içerisinde saklama şansına sahipsiniz.

Bu hizmet ilk çıktığında ülkemizde sunulmuyor olsa da zaman içerisinde burada da verilmeye başlanmıştır. Üyelik işleminizi tamamlamak çok basittir. Ancak ondan önce bilmeniz gereken detaylar var. Yıllık ücreti 300 dolar olan bu hizmet ülkemizde şuan için ilk kez deneyenlere bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

Google Cloud Hesabı Açmak

Bir gmail adresiniz varsa bu hesabı aktif etmeniz çok basittir. Eğer yoksa öncelikle bir mail almalısınız. Sisteme girdiğinizde otomatik olarak o hesabınız karşınıza çıkacaktır. Giriş işlemini bu şekilde yaptıktan sonra etkinleştirme seçeneğini kendiniz tıklamalısınız.

Sistemi etkinleştirirken sizden kredi karı ve adres bilgileriniz istenecektir. Burada aklınıza hemen ileri de otomatik olarak çekim yapıp yapmayacakları gelecektir. Açıklamalarına göre bunu sadece robot olarak sisteme üye olmadığınızı garantilemek için istiyorlar.

Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde giriş yaptıktan sonra ekranın en alt kısmında yer alan ücretsiz denemeyi başlat tuşuna basmalısınız. Artık Google tarafından sunulan bu Cloud hizmetini 1 yıl ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.