İktidarsızlık Nedir? İktidarsızlığın Nedenleri Nelerdir?

iktidarsizligin-nedir-nedeni

İktidarsızlık denildiğinde birçok kişinin aklına siyasi partilerin durumu gelecektir ancak burada bahsedilen durum biraz daha kişisel olarak düşünülmelidir. Erkeklerin cinsel olarak yaşadıkları bir sorunu dile getirmek için bu tabir kullanılmaktadır. Sertleşme sorunu ya da erken boşalma sorunu olarak da bilinir.

Bu yaşanan sorunlar nedeniyle eşlerinin ilişkiden hiçbir zaman zevk alamamasına neden olacaklardır. Tabi bu durumun ortaya çıkmasının çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenleri tespit etmek ve buna göre bir tedavi uygulamak da mümkündür. Özellikle bu sorun son yüzyıl başlarında önemli bir artış göstermiştir. Genç, orta yaş veya yaşlılık fark etmeksiniz bu sorun ile yüzleşebilirsiniz.

 

İktidarsızlığın Çözümü Nedir?

Tedavisi için öncelikle iktidarsızlık sorunun tespit edilmesi gerekiyor. Bu iki farklı nedenden dolayı olabilir. Psikolojik nedenler ilkidir. Bir piskoloğa giderek bunun tedavisi yapılabilir. Bunun yanında size yardımcı olacak bazı ilaçlar da tavsiye edilmektedir. Ancak sorun fiziksel nedenlerden kaynaklanıyorsa yapılacak tedavi yöntemi farklı uygulanmaktadır.

Bunun için vakum pompası, penis yüzükleri, ameliyat ve penis protezi tedavi için kullanılabilir. Tabi bu tedavi yöntemlerine sizin karar vermeniz gerekmiyor. Bu alanda uzman olan dorktorlar size yardımcı olacak doğru seçeneği sunacaktır.

Son çare olarak görülen penis protezi kesin çözüm olarak sunulmaktadır. Çünkü tedavi için penisin içerisine sertleşmeye yardımcı olan bir aparat yerleştirilecektir. Bu da zevkli anların uzun sürmesi konusunda size yardımcı olacaktır.