İşverenler İçin Personel İzin Kağıdı (PDF Dahil)

calisma-belgesi-nasil-alinir

29.04.2021 itibariyle Türkiye genelinde 3 haftalık tam kapanmaya giriyoruz. Bu süreç içerisinde işverenler personeline nasıl izin kağıdı çıkartacağı konusunda endişeli durumda. Zira E-Devlet İzin Belgesi Alma işlemleri şu sıra pek mümkün görünmüyor. E-Devlet 29.04.2021 izin belgesi almak isteyenlerin talep yoğunluğu sebebiyle çökmüş durumda. E-Devlet Çöktü diyebiliriz.

 

E-Devlet Çöktü Mü?

29.04.2021 Saat 19.00 itibariyle E-Devlet üzerinden sokağa çıkma yasağı izin kağıdı almak isteyen vatandaşlar “sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı” hatası almaktalar. Aslında bu hatanın ana sebebi talep yoğunluğu sebebiyle sistemin hizmet verememesi. Sorunun çözülebilmesi adına kısa süreliğine beklemenizi öneriyoruz.

e-devlet-sistemde-yasanan-bir-aksaklik

Ara sıra sistemin gelmesiyle birlikte işlemler sıraya konabiliyor.

suanda-talep-yogunlugnedeniile-isleminiz-siraya-alindi

 

E-Devlet Üzerinden Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Öncelikle linke tıklayınız. (Link)

Açılan pencereden e-devlet bilgileriniz ile giriş sağlayın arıdından istenilen bilgileri doldurduktan sonra izin işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

Çalışma İzin Belgesi Pdf

Çalışma izin belgesi ve izin işlemleri ile ilgili İçişleri Bakanlığımızca yayınlanan bilgilendirme metninin pdf haline ulaşmak için linke tıklayınız.

İzin Belgesi ve Düzenlemeye İlişkin Bilgilendirme Pdf İndir

 

Kaynak: https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valiligine-gorev-belgesi-duzenlenmesi-genelgesi-gonderildi