TRT Özü Sözü İnsan Ne Demek?

trt-haber-ozu-sozu-insan-ne-demek

TRT Haber, TRT Belgesel, TRT 1 ve diğer TRT yan kuruluşlarının logolarının altında, “Özü Sözü İnsan” ifadesini son günlerde sıklıkla görmeye başladık. Aslında bunun anlamı TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in geçenlerde tanıtmış olduğu yeni strateji ve vizyonundan kaynaklanmaktadır.

TRT’nin açıklanan strateji ve vizyonuna göre artık insan ve değer odaklı olunacağından belirtilmektedir. TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, “Artık TRT denince akla gelecek olan tek cümle var: Özü sözü insan.TRT’nin strateji ve vizyon buluşmasının sloganı bu. Vizyonumuz uluslararası etki oluşturmak. Bunu gerçekleştirmek için içerikler uluslararası nitelikte olmalı ve kurum olarak dijitalleşmemiz gerekmektedir” diyerek TRT’nin yeni stratejilerini dile getirmiş oldu. Bununla birlikte TRT’nin yeni bir yapılanma içerisinde olduğunu ve izletecek programlar değil iz bırakacak programlar, diziler ve filmler yapacaklarını dile getirdiler.

TRT Yüzleri, Logoları ve Grafikleri Değişiyor

TRT Haber, twitter hesabı üzerindne yapmış olduğu açıklamayla birlikte logo ve jeneriklerle birlikte grafiklerinde değiştiğini ifade ediyor. Yeni vizyon ve stratejilerle birlikte TRT’de kapsamlı bir değişim olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan ve yayında olan dizileride göz önüne alırsak TRT diğer kanallara göre pozitif yönde bir eğilim göründüğünü söyleyebiliriz.

Eğer bu ifadenin nerede çıktığını daha önce görmediyseniz aşağıdaki görseli göz önüne alarak izlediğiniz yayında görebilirsiniz.

trt-ozu-sozu-insan