Tuncelide Donarak Ölen Şehitlerimiz

tuncelide-donarak-olen-sehitlerimiz

Teröristlere göz açtırmamak için her gün amansız bir şekilde dağlarda ve zor arazilerde göreve çıkan askerleriz zorlu hava koşulları ile baş etmek için çabalıyor. Tabi bu durum neticesinde şehit olan iki askerimiz acaba sorusunu da beraberinde getirdi.

Göreve çıkan ve teröristler ile birlikte aynı zamanda zorlu hava koşullarlı ile de mücadele etmeye çalışan askerlerimize gerekli ekipman verilmiyor mu sorusu gündeme geldi. Askerlik görevi nedeniyle çıkan çatışmalarda şehit olan askerlerimiz uzun yıllardır oluyor ancak hiçbirinin bu şekilde vefat etmesini hiçbir anne ve babanın kabul etmesi mümkün değildir. Bu yaşanan olay nedeniyle taraflı tarafsız herkesin vicdanı sızladı.

Bu durum sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından özel olarak bir basın toplantısı düzenlendi. Yapılacak açıklama da bu konuda ki sorumluluklarının farkında olduklarını ve müfettişlerin işlerini özenli bir şekilde yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Hipotermi adı verilen soğuk çarpması nedeniyle askerlerimizin şehit olduğunu ve bu konuda herkesin üzüntü içerisinde olduğu konusunda açıklama da bulundu. Ayrıca yaptığı açıklama da askerlerimize verilen tüm ekipmanların ağır kış şartlarına koymak için özel olarak üretilen ve dünya standartlarına sahip kıyafetler olduğunu belirtti.

Sosyal medya mecrasında dolaşan bazı yalancı resimlerinde olduğunu ve insanların bu şekilde kandırılmaya çalışıldığını da belirtti. Bu hazin olayın yaşandığı alanda maki bitki türü dışında herhangi bir korunacak ağacın olmadığını da özellikle belirtti. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine tekrardan başsağlığı diliyoruz.